Cumhuriyet Haftası Nereden Nereye

Cumhuriyet Haftası Nereden Nereye

Gonca Elmas Yazdı

24.10.2017 - 20:27 186

Ergenekon ve Balyoz Türkiye’nin utancıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne vurulan en ağır darbedir. Yalnız T.S.K değil Türk milletine kurulmuş en adi tuzak, en talihsiz kumpastır. Bunu 17/25 Aralık süreci yaşanmadan halktan bir kesim ve bir kısım basın anladı yazdı çizdi. Adını zikretmekten bile hicap duyduğum Pensilvanya piyonunun yamuk her taşın altında olduğunu, askere vurulan darbenin Türkiye’yi büyük tehlikelere sürükleyeceğini benim gibi niceleri dile getirdi. Gerisini boşver. Onlar her devrin embesili, ne desen boş!

Ve işte üst rütbeli subaylarımızdan bazıları:

Darbe Günlükleriyle anılan ÖZDEN ÖRNEK PAŞA
En çok Deniz Kuvvetleri’nin yara aldığı kumpasların balyoz ayağında tam 3 yıl Silivri cezaevindeki bir koğuşta tek başına yattı. 20 yıl hüküm giymişti. Hükümetin Pensilvanya bağlantısı kesilince yeniden yapılan yargılama sonucunda hakkındaki iddiaların tamamının uydurma ve delillerin sahte olduğu anlaşıldığından beraat kararı verildi. ‪15 Temmuz‬ darbesini “Bu bir imam darbesidir” şeklinde açıklayan Özden Paşa şimdi eşiyle birlikte, şerefli üniformasına vurulan haksız darbenin acısını unutmaya çalışıyor.

Genelkurmay Başkanı İLKER BAŞBUĞ
Ergenekon ve Balyoz davalarında tutuklanan silah arkadaşlarına cezaevinde yaptığı ziyaretlerle dikkat çekti. Emekli olduktan 2 ay sonra, 6 Ocak 2011'de İnternet Andıcı soruşturması kapsamında Türkiye Cumhuriyeti'nin 26'ncı Genelkurmay Başkanı terör örgütü kurmaktan ve yönetmekten tutuklandı. “Takdir yüce Türk Milletinindir” ifadesini kullandı. Silivri Cezaevi'nde 2 yıl 2 ay kalan İlker Başbuğ, bu süre içinde 3 kitaba imza attı. Müebbet hapis cezasına çarptırıldığı Ergenekon davasında savunma yapmamayı tercih etti. Bunun yerine cezaevinden yazdığı mektuplarda kimi zaman 'Türk Milletine savunmamdır' başlıklı yazıları kamuoyu ile paylaştı. “Bazı cemaatler hedeflerine ulaşmada kendileri için en büyük engel olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini görmektedir” cümlesi kumpasların öncelikle askeri hedef aldığını açıklıyordu. Bülent Arınç’a yapılacağı iddia edilen suikastın da balon olduğunu anlaşıldığında kozmik oda aranmış iş işten geçmişti. Bu da ayrı bir darbeydi ya neyse!

Yarbay ALİ TATAR
Amirallere suikast soruşturması kapsamında düzmece suçlamalarla tutuklanan ve 11 gün sonra serbest bırakılan Yarbay Tatar evinin banyosunda intihar etti? Ailesine bıraktığı hazin mektup bir yana, silahta parmak izinin bulunmaması derin bir soruşturma gerektiriyordu. Dosya intihar bulgusuyla kapatıldı.

Deniz Yüzbaşı DOĞAN İLHAN
Amirallere Suikast soruşturmasına adı geçtikten sonra 21 Eylül 2010'da evinde ölü bulundu. Yarbay Ali Tatar'ın yakın arkadaşıydı. Bu yüzden adı Tatar'ın intihar mektubunda geçiyordu. Ölümü kayıtlara intihar olarak geçti.

Deniz Tabip Yarbay NURSAL GEDİK
Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'nda 11 Kasım 2007'de görevi başında ölü bulundu. Bu olay da kayıtlara intihar olarak geçti. Gedik'in bazı askerlerin de adının karıştığı Ergenekon bağlantılı uyuşturucu ve kadın ticareti hakkında gizli bilgilere ulaştığı için öldürüldüğü öne sürüldü.

Emekli Albay BELGÜTAY VARIMLI
Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu eski başkanıydı. 21 Kasım 2009'da Kadıköy'de evinin balkonundan düşerek öldü? Darbe planlarını dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e ve başbakanlığa bildiren kişi olarak biliniyordu.

Hâkim Albay TANJU ÜNAL
Deniz Kuvvetleri Komutanı İhami Erdil'i yargılayarak rütbelerini söktürdü. 26 Haziran 2009'da makam odasında ölü bulundu. Hizbullah ve Ergenekon hakkında birçok bilgiye sahipti. Ölümüne intihar denildi.

Emniyet Özel Harekât Dairesi Başkanı BEHÇET OKTAY
25 Şubat 2009'da Ankara'da arabasında ölü bulundu. Ölümü Zir Vadisi'den Ergenekon cephaneliği bulunmasından hemen sonraya denk geldi. Ailesi dava açtı. Cinayete dair pek çok delil çıkmasına rağmen dosya intihar olarak kapatıldı.

Onlar gibi birçok şerefli Türk subayını ve emniyet mensubunu mesnetsiz suçlarla cezaevine gönderen hâkim ve savcılar ile T.S.K Emniyet içine sızanlar şimdi tutuklu. Darbeci Fetö mensupları gerçek adaletin pençesinde cezasını çekiyor. İçimiz serinledi mi hayır! Kaçaklar var, yakalanması ve adalet önünde hesap vermesi gereken Pensilvanya piyonu var. Ve şerefli üniformalara sürülen lekeler, çekilen acılar, yiten önemli hayatlar var. Bir de ilahi adalet var. Bekliyoruz…Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | Gösteriliyor:

SONBİLGİHABER
cron