Fazlası kilo aldırıyor

Fazlası kilo aldırıyor

10.08.2018 - 13:33 - 1 170

Diyet yapanların çoğu ara öğünlerinde meyve tüketiyor. Ancak ara öğünlerde tüketilen bazı meyveler kilo verdirmek yerine, kilo almanıza neden olabilir. Sürekli kilo almaktan ve kilo verememekten şüpheleniyorsanız, sebebi yanlış beslenme alışkanlıkları olabilir. Meyveler ne kadar faydalı olsa da yanlış tüketildiğinde sağlığınıza yarar yerine zarar verebiliyorlar. İşte şeker oranı yüksek olan yaz meyveleri…

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden olan kiraz da diyetisyenler tarafından çok masum bulunmayan bir meyve. Bir kase kirazın içinde neredeyse 18 gram şeker bulunuyor. Eğer zayıflamak ve şekerden uzak durmak istiyorsanız kiraz tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor.

Üzüm de diyet yapanlar için tüketilen meyveler arasında yer alıyor. . Bir fincan üzümün içinde neredeyse 23 gram şeker bulunuyor. Bu oran zayıflamak isteyenler için oldukça yüksek.

Yazın sevilerek tüketilen meyveleri arasında da incir geliyor. Ancak incir zengin besin değerlerine sahip olmasına rağmen içerisinde çok fazla şeker barındırıyor. Sadece 2 adet incirin içerisinde 16 gram şeker bulunuyor.

Armut, içerdiği şeker oranıyla kilo almanıza sebep olabiliyor. Uzmanlar, armudun kilo alımına olan etkisini azalmak için yoğurt ile tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.
YORUMLAR

SONBİLGİHABER
cron