FETÖ'nün siyasi ayağı iddiası

FETÖ'nün siyasi ayağı iddiası


05.02.2020 - 10:44 - 1 508
Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font

FETÖ kumpas davaları ile uzun süre cezaevinde kalan, CHP’li eski milletvekili emekli Albay Dursun Çiçek, FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

 

Perşembe günü saat 15.00’da Çağlayan’daki İstanbul adliyesine giderek suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Dursun Çiçek, 1 Haziran 2009 tarihinden sonraki dönemde, FETÖ hükümlüleri ve sanıkları ile iletişim kayıtlarının incelenmesini talep edeceğini söyledi.

 

Dursun Çiçek konuyla ilgili açıklamasında, HaberGlobal TV yayınında konuşan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili, “Bu konuda soruşturma ve araştırma yapanları 25 Haziran 2009 Perşembe gecesi TBMM’de kabul edilen, kamuoyunda Dursun ÇİÇEK yasası olarak bilinen yasama çalışmasına kim katıldı ise, ceza yasası değişikliğini kim TBMM’ye getirdi ve yasalaşmasını sağladı ise o kişiler FETÖ’nün siyasi ayağıdır” şeklinde konuşma yaptığına dikkat çekti.

 

Çiçek, “Şayet 15 Temmuz kanlı darbe girişimine giden sürecin ihanete hazırlık hareketleri içinde bir milat aranıyorsa işte bu tarihtir. Çünkü bu yasa değişikliği ile FETÖ militanlarının yargıyı ve hukuku kullanarak devleti ele geçirme süreci aleni hale gelmiştir” diyerek, AKP’li isimleri verdi ve şöyle dedi:

 

“Bütün bu hukuki, yasal ve fiili gerçekler dikkate alındığında, suçun işlendiği yer TBMM Ankara olduğu bilindiğine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına açıkça suç duyurusunda bulunuyoruz ve yasal göreve davet ediyoruz. Binlerce masum askeri ve cumhuriyet aydınını emperyalizmin maşası FETÖ’nün talimatlarına göre yıllarca mağdur eden ve devlet kadrolarından tasfiye eden FETÖ yargısına mahkum eden söz konusu yasanın çıkması için TBMM Tutanaklarında açıkça yer aldığı gibi özel bir gayret gösteren; dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin-Hatay, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İYİMAYA-Ankara, Kanun Telifinde imzası bulunan Bekir Bozdağ-Yozgat, Ahmet Aydın-Adıyaman, A. Müfit Yetkin-Şanlıurfa, Mustafa Elitaş-Kayseri, Yahya Doğan-Gümüşhane, Mehmet Ceylan-Karabük hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Adı geçen şahısların 15 Temmuz kanlı darbe girişimine giden hain sürecin aleni hale gelmesini sağlayan yasal düzenlemede görev aldığı TBMM Tutanağı ile sabit olduğu gerçeğinden hareketle, FETÖ suç örgütünün siyasi ayağı olarak soruşturulmasını millet adına bekliyoruz.”
Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | Gösteriliyor:


cron