30 Ağustos halkı ilgilendiren bayram değil

30 Ağustos halkı ilgilendiren bayram değil


20.07.2019 - 10:36 - 1 349
Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer bayramlar gibi 30 Ağustos için de ücretsiz toplu taşıma getirilmesi talebini '30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil' diyerek geri çevirdi.

AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer bayramların aksine 30 Ağustos’ta toplu taşımayı ücretsiz yapmayacaklarını söyledi.

Aktaş, belediye meclisinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasını isteyen üyelere “30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin dün gerçekleşen Meclis oturumunda, bir tartışma çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Meclis'e, 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı süresince ulaşımın ücretsiz olmasını önerdi.

 

30 AĞUSTOS ÖNERİSİNE KARŞI ÇIKTI

CHP grubu ise, önerinin içine 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da dahil edilmesini istedi. Başkan Aktaş, "O zaman Ormancılık Günü'nde de tatil yapalım." şeklinde bir ifade kullanınca ortam bir anda gerildi.

Alinur Aktaş'ın, 30 Ağustos ile Ormancılık Günü'nü bir tutması tepki çekti.

"HALKI İLGİLENDİREN BİR BAYRAM DEĞİL"

Alinur Aktaş, tartışma sırasında, "30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil." ifadesini kullandı.

KABUL EDİLDİ

Tartışmadan sonra oturuma 10 dakika ara verildi. Aradan sonra Alinur Aktaş da geri adım atarak, 30 Ağustos'ta ulaşımın ücretsiz olması önergesini meclis gündemine sundu. Öneri, oy birliğiyle kabul edildi.

 

ZAMCI BAŞKAN

Bursa'da 31 Mart seçimleri sonrası 2016 yılından beri sabit tutulan şehir içi toplu taşıma fiyatları zamlanmıştı. Bursa'da öğrenciler, aylık 100 lira ödeme gerçekleştiriyor.




Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | Gösteriliyor:


cron