Erdoğan'dan İnce'ye Pensilvanya yanıtı

Erdoğan'dan İnce'ye Pensilvanya yanıtı

28.05.2018 - 16:54 - 1 161

Kendisini AK Parti'yi kurmadan önce ABD'ye gidip Fethullah Gülen'den icazet aldığını söyleyen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim Pensilvanya'dan izin almaya ihtiyacımız olmadı. Madem ki böyle bir iddiada bulunuyorsun, bunu ispat etmen gerekir. İspat edemezsen namertsin" dedi.

AK Parti'nin Manisa mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
- Ana muhalefetin cumhurbaşkanı adayı yatırım falan anlamam diyor. Yerli otomobil için Erdoğan 20 yıl geriden geliyor diyor. Bu ülke yerli otomobilini üretecek. Bunu bu ülkenin devleri yapacak. 20 yıl geriden geldiğimi söylüyor, vah zavallı vah. Ey İnce sen nerede geziyorsun? Kanal İstanbul'u tanımam diyor.

- Tanıtımında Bay Kemal ne diyor, Muharrem gel gel diyor. Kendisi aday olmuyor. Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği şahsı çağırışa bak. İşi küçümsüyor. Seçim beyannamesini cumhurbaşkanı adayı okumuyor, genel başkan okuyor. Bu işi ne kadar küçülttüklerini gösteriyor.

- AK Parti'yi kurarken Pensilvanya'ya gittiğimi söylüyor. Şimdi İnce, bak buradan sana nasihatta bulunayım. Siyasette daha çok çıraksın. Siyaset dürüstlük ister. Senin genel başkanın yalancı, sen de yalana başladın.

- Bizim Pensilvanya'dan izin almaya ihtiyacımız olmadı, böyle bir şey söz konusu değil. Madem ki böyle bir iddiada bulunuyorsun, bunu ispat etmen gerekir. İspat edemezsen namertsin.Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | Gösteriliyor:

SONBİLGİHABER
cron